Hikayemiz
 

Tutku

Bu bir tutku… On yıl önce başlayan bir aşkın hikayesi… Farklı olmanın tabii sonucu. Sıradışı düşüncenin bir ürünü... Önce, kabına sığamayan birkaç gönüldaş, kafa kafaya verip zoru seçtiler. Yani düşünmeyi… Dipsiz bir kuyuya gözü bağlı dalmak, ya da uçaktan paraşütsüz atlamak gibi bir şey.

Kendilerine durumdan görev çıkaran gönüldaşlar büyük düşündüler. Hayal kurdular. Kendilerine bir vizyon belirlediler. Ve ona ulaşmak için geceli gündüzlü çalıştılar.

Dört yıl kadar sessiz ve derinden süren bir AR-GE çalışması… Günümüz ölçülerine göre üniversiteleri kıskandıracak doküman zenginliği…

İşe gönülden katılım

Bir ülkenin rekabet gücü kuruluşlarının gücüne dayanıyor; kuruluşlar çalışanlarına. Çalışanların rekabet gücü ise ‘işe gönülden katılım’ demek.

Evet hareket noktası bu. Yani kendimizi değiştirmeden dünyayı değiştirmek mümkün değil. Kendimizi öğrenerek geliştirmek ve gelişerek değişmek zorundayız. İş’te liderlik ancak böyle gerçekleşebiliyor.

Kilometre taşları

Onuncu yılın sonunda 24 kişilik takım oluştu. Ve 80’in üzerinde danışman – konuşmacı havuzu. On yılda 850 seminer, 70 konferans ve sayısız danışmanlık projelerine imza atıldı. Yüzlerce makale yayınlandı. 15 bin seminer ve konferans katılımcısına 125 bin saat eğitim gerçekleşti. 800’ün üzerinde müşteri ile çözüm ortaklığı yapıldı. Mükemmel hizmet için 100’den fazla iş ortağı ile güç birliğine gidildi.

Yolculuk devam ediyor. Vizyonun kilometre taşlarından olan hedeflerin bazılarına ulaşıldı. MBH’in ana kumandasını yöneten Gayrettepe’deki merkez, çözüm ortağı müşterilerin kalp atışlarını dinliyor. Destek hizmetleri 150 m2’ye varan mekanı ile AR-GE merkezi, tasarım yetkinliğiyle yenilikçiliği esas alıyor.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Mail listemize üye olarak son gelişmelerden haberdar olabilirsiniz